KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7493199
nr 749 3199
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Blandteknik, Waldemar Sjölander (1906-1988), kvinna med höns, signerad, bladets mått: 37x45
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
måndag 26 mars 2012
kl 18:04:42
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander